Spotkanie z zarządem oddziału warszawskiego PAN
Spotkanie z zarządem oddziału warszawskiego PAN
Prezes TNW prof. Dagmara Mirowska-Guzel oraz sekretarz generalna TNW prof. Dorota Rembiszewska, na zaproszenie prezesa Oddziału PAN w Warszawie, prof. Leszka Kaczmarka, spotkały się z zarządem Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w Pałacu Staszica, 12 maja 2026 roku.
Zarząd Oddziału, oprócz prezesa, reprezentowali: prof. Andrzej Buko (członek Wydziału II TNW), Leonora Bużańska (członkini Wydziału IV TNW i jego przewodnicząca), Jarosław Olav Horbańczuk, Grażyna Jurkowlaniec, Marek Kuś, Michał Malinowski, Antoni Rogalski (członek Wydziału III TNW).
Dyskutowano nad formami współpracy. Między innymi zastanawiano się nad uatrakcyjnieniem form wykładów naukowych, rozszerzeniem kręgu odbiorców prelekcji naukowych i popularnonaukowych z wykorzystaniem platform społecznościowych i streamingu.
Kluczowym momentem spotkania było podpisanie umowy o współpracy, która będzie obowiązywała do końca grudnia 2026 roku.

Umowę o współpracy podpisują: prezes TNW i prezes Oddziału PAN w Warszawie. Stoją (od lewej:) Andrzej Buko, Marek Kuś, Grażyna Jurkowlaniec, Jarosław Olav Horbańczuk, Leonora Bużańska, Dorota Rembiszewska, Antoni Rogalski. Fot. z archiwum prywatnego Doroty Rembiszewskiej.