Wystawa o Stanisławie Staszicu

Wystawa o Stanisławie Staszicu

Warto się pospieszyć – tylko do 28 maja można oglądać wystawę o Stanisławie Staszicu, zatytułowaną „Bądź narodowi użytecznym”, która znajduje się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Ekspozycja została zorganizowana przy współudziale Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Wystawę, którą otwarto 6 maja, przygotowali pracownicy Muzeum Stanisława Staszica w Pile – dr Maciej Usurski oraz Rafał Łuszczewski (projekt graficzny).

 

 

W otwarciu wystawy udział wzięli m.in. (od lewej): prof. Andrzej Wiśniewski, prof. Grzegorz Kołodko, prezes TNW prof. Dagmara Mirowska-Guzel, prof. Wojciech Iwańczak, prof. Dorota Rembiszewska. Fot. archiwum prywatne Doroty Rembiszewskiej.

 

Tablica z wystawy. Fot. Dorota Rembiszewska.

 

Tablica z wystawy. Fot. Dorota Rembiszewska.

 

Tablice z wystawy. Fot. Dorota Rembiszewska.